dla szkół

Szanowni dyrektorzy polskich szkół

Zapraszamy Państwa szkołę do wzięcia udziału w zakrojonym na ogólnopolską skalę programie „Polska Fabryką Dobra”, nad którym Honorowy Patronat objął Minister Pacy i Polityki Społecznej oraz 53 Wojewodów, Marszałków, Prezydentów Miast Wojewódzkich i Wojewódzkich Kuratorów Oświaty.

school

Celem naszego programu jest wypromowanie wolontariatu jako ciekawej i niosącej wiele satysfakcji formy aktywności młodych ludzi. Wolontariat młodzieżowy ma w sobie bardzo dużo pozytywnej energii, jednak nie zawsze ten pozytywny, radosny obraz jest dostrzegany w społeczeństwie.

To przy szkołach powstają najczęściej grupy wolontariackie działające na rzecz lokalnych społeczności. Tam można znaleźć najbardziej aktywnych wolontariuszy i animatorów aktywności młodych.  Jak się okazało podczas analizy stron internetowych i profili społecznościowych szkół w całej Polsce dokonanej przez wolontariuszy FAM od kwietnia do czerwca 2014 r. ponad 90% szkół nie posiada na swojej stronie internetowej informacji na temat szkolnej grupy wolontariatu, czy jakichkolwiek działań wolontariackich. Jeśli w danej szkole działają wolontariusze ze strony placówki lub jej profilu na portalu Facebook nie dowiemy się niczego na temat ich dokonań, czy tego kto jest opiekunem wolontariatu w danej szkole.

Fabryka Aktywności Młodych wspiera szkolne grupy wolontariackie ukazując całej Polsce ich działania, nagradzając najbardziej aktywnych wolontariuszy i animatorów oraz organizując akcje i happeningi na terenie szkół. Chcemy pokazać Polakom jak barwny, różnorodny i radosny może być wolontariat młodzieżowy.

Współpracują z nami szkoły z całej Polski, m.in.:

– VII Liceum Ogólnokształcące w Warszawie
– I Liceum Ogólnokształcące z Olkusza
– Gimnazjum nr 1 w Józefowie
– Gimnazjum nr 2 w Lublińcu
– Zespół Szkół nr 6 w Suwałkach
– IV Liceum Ogólnokształcące w Radomiu
– Zespół Szkół im. M. Kopernika w Pełczycach
– IV Liceum Ogólnokształcące we Wrocławiu
– Gimnazjum nr 9 w Gorzowie Wielkopolskim
– I Liceum Ogólnokształcące w Głogowie
– Gimnazjum nr 1 w Łomiankach
– Zespół Szkół Licealnych im. Bolesława Chrobrego w Leżajsku
– Liceum Ogólnokształcące im. mjra H. Sucharskiego w Sierpcu

i wiele, wiele innych.

W jaki sposób Wasza szkoła może włączyć się Program „Polska Fabryką Dobra”?

Jeśli posiadacie zdjęcia obrazujące w radosny sposób działalność wolontariacką uczniów Waszej szkoły prześlijcie je (w dużej rozdzielczości) wraz z krótkim opisem na adres poszukiwany.fam@gmail.com. Wspólnie zbudujemy największą wystawę złożoną z 1000 zdjęć ukazujących młodzieżowych wolontariuszy w akcji.

Jeżeli w Państwa szkole są osoby pozytywnie zakręcone na wolontariat, których działalność należałoby pokazać całej Polsce, a ich samych nagrodzić zapraszamy do wejścia na naszą stronę www.fam.org.pl w zakładkę „Konkurs Poszukiwany Poszukiwana”, wypełnienia prostego formularza i przesłania go na adres: poszukiwany.fam@gmail.com.

Jeśli mają Państwo ciekawe pomysły, propozycje, działania, którymi chcielibyście się podzielić z innymi to nie zwlekajcie i skontaktujcie się z nami poprzez e-mail: fabryka.fam@gmail.com.