Bank Uśmiechu – prawdopodobnie najradośniejsza akcja w Polsce

W 2015 r. zaprosimy młodzież do wspólnej zabawy w pomnażanie pozytywnej energii drzemiącej w środowiskach lokalnych w całej Polsce i otworzenia konta w naszym „Banku Uśmiechu”.

usmiech

Przez kampanię w internecie, mediach i na plakatach zachęcimy młodzież by wzięła w ten dzień aparaty fotograficzne i zrobiła setki tysięcy radosnych, uśmiechniętych zdjęć sobie i swoim bliskim, znajomym, sąsiadom, nauczycielom czy urzędnikom.  Będziemy ich zachęcać by wyszli na ulice miast, miasteczek i wiosek w całym kraju i fotografowali uśmiech na twarzach ludzi napotkanych po drodze, a następnie przesłali te zdjęcia do naszego „Banku Uśmiechu”.

Zazwyczaj czyjeś uśmiechnięte zdjęcie wywołuje na naszych twarzach radość. Pragniemy, aby Polacy dzielili się swoimi pozytywnymi uczuciami z innymi, ale chcemy również aby przyjrzeli się uważnie własnym uśmiechom, zarejestrowanym przez obiektyw. W codziennym natłoku obowiązków nie często mamy możliwość spoglądania na siebie a jeżeli już widzimy siebie w lustrze to rzadko nasza twarz wyraża szczęście, które możemy obserwować przez dłuższą chwilę. Potrzeba 17 mięśni aby się uśmiechnąć i aż 43 aby wyrazić smutek, a mimo to tak rzadko widujemy w okół siebie ludzi, którzy zarażają nas uśmiechem, natomiast cała masa rodaków „zwiesza nos na kwintę” odbierając innym chęć do działania.  Wierząc w to, że uśmiech zbliża ludzi jesteśmy przekonani, że realizacja celu „Banku Uśmiechu” przysłuży się budowaniu społecznego zaufania i podwyższy wszystkim poziom serotoniny.

clip_image002