Zbieranie danych o grupach wolontariackich w szkołach trwa nadal!

mapa-grup-wolontariackich

W związku z licznymi zapytaniami od szkół w całej Polsce informujemy, że zbiórka informacji dot. działających w placówkach grup wolontariackich trwa nadal.

Zbiórka danych do Mapy Produkcji Dobra ukazującej grupy wolontariackie działające w całym kraju jest działaniem ciągłym i swoich wolontariuszy można zgłaszać niezależnie od terminu. Do czego gorąco zachęcamy :-)

Jedna myśl nt. „Zbieranie danych o grupach wolontariackich w szkołach trwa nadal!”

  1. Zgłaszamy naszą grupę wolontariuszy -Szkolne Koło Wolontariatu z ZSP w Spytkowicach.woj. małopolskie. Działamy od 2007 roku. Rokrocznie zrzeszamy około 26 wolontariuszy z gimnazjum. Są to pełni zapału młodzi ludzie, którzy podejmują różnorodne akcje bezinteresownej troski o innych. Pomagamy indywidualnym osobom, organizacją katolickim, fundacją ogólnopolskim, placówkom opiekuńczym-dla dzieci. Rokrocznie pobijamy swoje rekordy w zbiórce plastikowych zakrętek, a dochód przeznaczamy na rehabilitację niepełnosprawnym dzieciom. Odwiedzamy obłożnie chorych w domach, z dużym sukcesem realizujemy Szlachetną Paczkę, korespondujemy z więźniami z ZK w Wadowicach. Cyklicznie odwiedzamy podopiecznych Ośrodka Terapii Zajęciowej Caritas w Spytkowicach. włączamy się do zbiórki na renowację zabytkowych pomników na lokalnym cmentarzu. Z powodzeniem angażujemy lokalnych przedsiębiorców do wspólnego pomagania. Bierzemy udział w małopolskim projekcie Mieć Wyobraźnię Miłosierdzia. Otaczamy pomocą i koleżeńskim wsparciem prawie 100 dzieci z oddziałów przedszkolnych, organizując im „Bajkowe spotkania” oraz obchody „Dnia Dziecka z wolontariatem”. Współpracujemy z misjonarzami z Afryki, przekazując wypracowane przez nas środki higieniczne i sanitarne dla mieszkańców trzeciego świata. Odpowiadamy na potrzeby dzieci z Ukrainy i Nepalu, przekazując artykuły szkolne. Działamy w myśl naszego motta-Siostro, Bracie- działaj w wolontariacie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *